Konuyla ilgili uzmanlığın belgelenmesinin veya belli bir eğitim düzeyinin istendiği bazı özel eğitimler dışında, eğitim programlarımızın çoğuna ilgi duyan herkes herhangi bir ön şart aranmadan kabul edilmektedir.

Eğitimler üniversitemizin öğretim üyeleri ve alanında uzman sözleşmeli eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir.

FSMSEM tarafından verilen belgeler üçe ayrılmaktadır:

a) Merkez tarafından düzenlenen herhangi bir kursa belirtilen süre içinde katılarak devam koşullarını yerine getiren ve yapılan sınavda başarılı olan katılımcılara, kursun adı belirtilerek Kurs Bitirme Belgesi verilir.

b) Sertifika Programı şeklinde açılmış olan eğitimlere devam ederek yapılan sınav sonrası eğitimi başarı ile tamamlayan katılımcılara, kursun adı belirtilerek “Eğitim Sertifikası” verilir.

c) Kurs veya Sertifika Programı sınavlarında başarılı olamayan ancak gerekli diğer yükümlülükleri yerine getirmiş katılımcılara sadece eğitim programına devam ettiklerini belirten “Katılım Belgesi” verilir.

Ön kayıt işleminizi web sitemizde bulunan “Bize Ulaşın” penceresinden, iletişim kısmında yer alan telefon numaraları ve e-posta adresinden gerçekleştirebilirsiniz

Ön kayıt işlemi yalnızca programa katılmak istediğinizi ifade eden ve herhangi bir ücret ödemekle yükümlü olmadığınız bir işlemdir. Bu işlem gerçekleştirilirken herhangi bir ödeme alınmamaktadır.

Kesin kayıt için bir sonraki maddede belirtilen yollar aracılığıyla ödemenizi gerçekleştirdikten sonra merkezimiz koordinatörleri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

1)Havale/EFT
Web sitemizde yer alan banka hesap bilgilerimize havale yada EFT yaparak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

2)Kredi Kartı ile
Eğitim ücretini tüm kredi kartlarıyla tek çekim olarak ya da taksit seçeneği ile ödeyebilirsiniz.

Eğitim başvuru koşullarını tam olarak sağlayamadığı halde eğitime başvurmuş olan, eğitim başladığı halde eğitime hiç katılmayan (eğitim yoklama listesine imza atmamış olan), mücbir sebeplerden eğitime katılamayan adaylar, kimlik ve banka hesap bilgilerini içeren bir iade dilekçesi yazmaları halinde eğitim ücretlerini geri alabilirler.

Eğitim programının içeriğine göre değişmekle birlikte genellikle %70 katılım zorunluluğu vardır.